„Ledo ritulininkų mamos ir tėčiai ypatingi. Kai pirmą kartą mažasis ledo ritulininkas praveria arenos duris, šalia jo dažniausiai būna tokia pat nedrąsi mama ar santūrus tėtis. Tačiau kuo labiau vaikas įsitraukia į žaidimą, tuo labiau savimi pasitiki ir atsiskleidžia tėvai, o ledo ritulys jiems tampa neatskiriama jų gyvenimo dalimi“, – šypsodamasis pasakoja Sostinės ledo ritulio akademijos vyriausiasis treneris Artūras Katulis, kuris ir pats augina du mažuosius ledo ritulininkus (šešiametį Kristupą ir aštuonerių antroką Dominyką).
Mamos vaidmuo ledo ritulininko gyvenime yra didžiulis – ji ir vairuotoja, ir dietologė, ir pati smarkiausia komandos sirgalė. Kad išaugintume vaiką, mums prireikia viso būrio specialistų, kad užaugtų stiprus ir savimi pasitikintis ledo ritulininkas, mums reikia visos tėvelių armijos.
Tačiau visi tėveliai kažkada pradeda nuo paties žemiausio laiptelio – pirmojo žingsnio ledo ritulininko drabužinėje. Dauguma iš jų tik tuomet pirmą kartą išvysta įspūdingą ledo ritulininko atributiką – šalmą, apsaugas, šortus, krūtinėlę. O ką jau kalbėti apie tai, kur ir kaip juos reikia uždėti ant vaiko. „Vis dėlto po mėnesio treniruočių tėveliai tampa tikrais ekspertais ir norint paruošti treniruotei žaidėją užtenka vos kelių minučių. Po kelerių metų jie tampa „tėveliais veteranais“ ir jų patarimai „tėveliams naujokams“ padeda sutaupyti lėšų, įgyti reikiamų įgūdžių, o svarbiausia – išlaikyti šaltus nervus visą sezoną“, – pasakojo A. Katulis.
Pakalbinę Sostinės ledo ritulio akademijos tėvelius, išrinkome svarbiausius patarimus, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį tėveliams naujokams.
Pirmas patarimas: susivienykite į vieną tėvelių komandą.
Nebijokite klausinėti ir prašyti pagalbos kitų tėvelių. Kai įžengsite į ledo ritulininkų drabužinę, jums kils daugybė klausimų, o kai prireiks kokios nors smulkmenos ledo ritulio parduotuvėje, tikėtina, kad užmiršite ir tai, ko jums reikėjo. Tad klauskite, klauskite ir dar kartą klauskite.
Ledo ritulininkų tėveliai yra draugiški. Tad, užuot per treniruotę šalę prie borto, įsitaisykite šiltai kavinėje ir susiraskite tarp tėvų bičiulių, kurie padės jums auginti savo žaidėją.
Antras patarimas: bendraukite su treneriais.
Treneris yra tas komandos žmogus, kuris gali tiksliai papasakoti, ko reikia jūsų vaikui, ko siekia komanda, kodėl reikia treniruotis būtent taip ir kaip teisingai užrišti pačiūžas. Kaip teigė A. Katulis, Sostinės ledo ritulio akademija turi labai aiškią filosofiją ir visuomet stengiasi su ja supažindinti tėvelius. Šį sezoną akademija organizuos ne vieną susirinkimą, todėl jie turėtų ne tik klausytis trenerio, bet ir aktyviai klausinėti patys. Svarbu, kad visa mokyklos bendruomenė siektų tų pačių tikslų.
Trečias patarimas: venkite intrigų.
Nesvarbu, ar tai ledo arena, ar biuras, pasitaiko žmonių, linkusių kelti intrigas. Tokie žmonės gali lengvai sugadinti vaiko gimtadienio šventę ar net visą ledo ritulio sezoną. Palankiai priimkite jus supančią aplinką, ir ledo ritulio sezonas jums bus pilnas gerų emocijų su puikiais žmonėmis, turinčiais tų pačių interesų. Neužmirškite – jūsų vaikas ir jūs patys atėjote į ledo ritulį pasisemti ne tik įgūdžių, bet ir gerų emocijų!
Ketvirtas patarimas: prisiminkite, kad svarbiausios jūsų varžybos – ateityje.
Jeigu paklaustumėte suaugusio ledo ritulininko, kiek jis laimėjo varžybų Lietuvos čempionate, kai jam buvo 10 ar 12 metų, arba kiek jis įmušė įvarčių, kai jam buvo 14 metų, tikrai nusiviltumėte. Sportininkas neišvardys jums šios statistikos. Tačiau suaugęs jis tikrai prisimins, kaip smagiai leido laiką su draugais per treniruotes ar varžybų keliones. Nevertinkite sėkmės rezultatais švieslentėje. Tėvai, kurie vietines varžybas sureikšmina iki Stenlio taurės finalų, rizikuoja tiesiog perdegti, o vaikams liks tik neigiami prisiminimai ir nebūtinai šviesi profesionalo karjera.
Penktas patarimas: prieš išleisdami vaiką į varžybas, patikrinkite jo lagaminą.
Ko gero, pats didžiausias košmaras – pamiršti vieną pačiūžą prieš varžybas išvykoje. Todėl patariame tėveliams padėti vaikams sužiūrėti, ar visas aprangos detales jų žaidėjas susidėjo į krepšį. Tikrai verta krepšyje turėti ir atsarginės aprangos – kojinių, juostos lazdai, apsauginį kakliuką ir pan.
Šeštas patarimas: pašalinkite nemalonų kvapą ledo ritulininko krepšyje.
Ledo ritulininko kvapas apipintas legendomis. Tačiau yra vienas paprastas patarimas tėveliams, kaip išvengti šio nemalonaus kvapo, – ledo ritulininko aprangą reikia vėdinti ir prižiūrėti. Skalbti galima beveik viską, išskyrus šalmą, pačiūžas ir lazdą. Po kiekvienos treniruotės, varžybų būtinai išimkite aprangą iš krepšio.
Septintas patarimas: nebarkite ir nepriekaištaukite.
Kai vaikui nepasiseka varžybose, nepriekaištaukite ir nebarkite. Tėveliai turi paguosti ir palaikyti sportininką. Pagalvokite, ar jums patiktų klausytis ilgo pamokslo apie tai, ką jūs ne taip darėte per susitikimą darbe. Nepaverskite vaiko kelionės namo pačiu blogiausiu jo vaikystės prisiminimu.
Aštuntas patarimas: bendradarbiaukite.
Dažnai pasiruošimas ar išvykos į varžybas sukelia problemų kai kuriems tėveliams. Paprašykite pagalbos kitų komandos tėvelių. Jums nebūtina važiuoti į varžybas atskirais ekipažais. Kooperuokitės, važiuokite kartu – taip bus pigiau ir smagiau.
Devintas svarbiausias patarimas: džiaukitės šia diena.
Ledo ritulys, ko gero, jums taps smagiausiu komandiniu žaidimu. Teigiami įspūdžiai lydės visą gyvenimą ne tik jūsų vaikus, bet ir jus pačius. Tačiau svarbiausia – išmokti džiaugtis šios dienos akimirkomis, nesvajoti per daug toli į priekį. Tai padės jums pastebėti tuos nedidelius, bet svarbius teigiamus įvykius, vykstančius dabar. Jei nesidžiaugsime kelionės smulkmenomis, ji taps labai ilga.
Sostinės ledo ritulio akademija kviečia vaikučius nuo 5 metų į ledo ritulio treniruotes. Kiekvieną rugsėjo pirmadienį, trečiadienį ir penktadienį nuo 18 iki 19 val. vyksta naujokų treniruotės. Registracija ir informacija adresu info@ledoritulioakademija.lt.